Kako sklepati prijateljstva, ko smo starejši?

Ko smo bili otroci, je bilo sklepanje prijateljstev preprosto! Zjutraj smo se skupaj igrali, proti koncu dneva pa smo bili najboljši prijatelji. Ko se staramo, postaja sklepanje prijateljstev vse večji izziv, da ne omenjamo socialnega distanciranja zaradi pandemije COVID. Tukaj je nekaj nasvetov za sklepanje prijateljstev kot starejši.

Ohranjanje starih prijateljstev

Najlažji način za sklepanje prijateljstev je, da navežete stik s starimi zvezami, s katerimi morda že leta niste govorili. Pokličite jih samo zato, da »dohitijo« in ugotovite, kako se jim je življenje spremenilo v preteklih letih. Morda boste presenečeni, koliko je vaše življenje vzporedno z njihovim. Oba bosta nedvomno imela nekaj dobrih zgodb, ki si jih bosta lahko izmenjala tudi v času, ko bosta skupaj. Morda bo na začetku nerodno, a bo vredno vašega časa, če boste lahko prebrodili teh prvih nekaj trenutkov.

Če ste cepljeni in pripravljeni, da se po covidu odpravite nazaj v svet, lahko svojega starega prijatelja povabite k nekaterim od naslednjih skromnih dejavnosti, da se ponovno seznanite in zmanjšate socialno tremo:

  • Povabite jih na skodelico kave ali čaja.
  • Načrtujte skupno vadbo tako, da greste na sprehod zunaj.
  • Povabite jih, naj si ogledajo lokalno znamenitost, kot je bližnji muzej.
  • Nikoli nisi prestar za sklepanje novih prijateljstev

Spoznavanje novih prijateljev, čeprav zahtevnejše, je za starejše lahko tudi zelo koristno. Nekateri najboljši načini za sklepanje novih prijateljstev vključujejo vključitev v družbene skupine, ki vas zanimajo, in uživanje v dejavnostih sezone.

Tu je nekaj nasvetov za pridobivanje novih prijateljev, ko jih najdete:

Pokažite se: Včasih je najtežje narediti karkoli samo pokazati se. Ko se lahko zavežete, da boste tam, ste opravili večino dela.

Začnite prijateljski pogovor: To je morda najbolj neroden del, vendar je lahko tako preprosto, kot da rečete “zdravo” ali nekomu dopolnite lase, oblačila ali osebnost.

Postavite vprašanja: Ko začnete pogovor, postavljajte vprašanja, da ga nadaljujete. Vprašajte jih, kaj jim je všeč in kaj ne marajo, ali kaj si mislijo o določeni temi.

Še naprej vzdržujte stik: Ko vzpostavite komunikacijo, je pomembno, da še naprej vlagate energijo v razvijanje tega prijateljstva. Redno se obrnite nanje, da preverite, kako jim gre, ali da nadoknadite zamujeno.

Raziskave kažejo, da lahko socialna izolacija povzroči številne zdravstvene težave. Obstajajo tudi dobri dokazi, da lahko prijateljstva izboljšajo ne le kakovost življenja, ampak tudi vaše duševno in fizično zdravje. Sklepanje prijateljstev v poznejših letih je nujno za ohranjanje dobrega počutja in povezovanje s skupnostjo.

vir; Foto: Freepik; Senior24

ByA.K.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja