Vida Petrovčič, priznana novinarka in televizijska voditeljica, se po več kot 40 letih delovanja v medijski industriji upokojuje. Igor Kadunc, nekdanji generalni direktor RTV Slovenija in odhajajoči direktor Slovenske tiskovne agencije (STA), pa je na družbenem omrežju Facebook delil podrobnosti o njeni upokojitvi in stanju preostalih zaposlenih na RTV.

Kadunc v svojem zapisu pojasnjuje, da Petrovčič ni šla v pokoj po običajni poti, temveč je bila skupaj z 18 drugimi zaposlenimi na RTV razglašena za tehnološki višek. Namesto običajnih treh plač, ki so jih zaposleni prejeli ob upokojitvi, se je RTV Slovenija odločila, da kot odpravnino dodeli kar deset plač. To dejanje postavlja vprašanja o potrebnosti delovnih mest in zapravljanju javnega denarja, pri čemer Kadunc izpostavlja, da bi se s tem vprašanjem morali ukvarjati Svet RTV Slovenija in potencialno celo policija.

Zapisi in odzivi na upokojitev Vide Petrovčič ter situacijo zaposlenih na RTV Slovenija odpirajo širšo razpravo o upravljanju javnih sredstev in odgovornosti vodstvenih struktur. Javno izpostavljanje takšnih primerov sproža vprašanja o transparentnosti, odgovornosti in učinkovitem upravljanju z javnimi sredstvi v medijskem prostoru Slovenije. Vida Petrovčič je v svoji dolgoletni karieri na RTV Slovenija kot ena izmed vodilnih novinark in televizijskih voditeljic pustila neizbrisen pečat. Njena upokojitev pa je žal, obdana s kontroverznimi okoliščinami, bo nedvomno pustila praznino v slovenskem medijskem prostoru.