Pohod za življenje v Mariboru združil več sto udeležencev

[Vir: Demokracija] – V Mariboru je ta konec tedna potekal Pohod za življenje, ki se ga je udeležilo več sto ljudi. Med prisotnimi so bile številne družine z otroki ter starimi starši. Gre za drugi letošnji pohod, prvi je potekal prejšnji teden v Kopru, naslednji teden pa se bo dogodek preselil v Ljubljano.

Aleš Primc, vodja gibanja “Za otroke gre,” je ob tem dogodku izrazil zadovoljstvo: “Odličen Pohod za življenje v Mariboru. Slovenija ima prihodnost! Ni otroka, ki bi rekel, da noseča mamica v trebuhu nima dojenčka,” je poudaril Primc in tako izpostavil glavno sporočilo gibanja.

Udeleženci Pohoda za življenje želijo vsako leto opozoriti na vprašanje splava in s tem izpostaviti svojo skrb za nerojene otroke. Letošnji shodi potekajo pod geslom “Vsak nerojeni otrok je človek,” kar potrjuje njihovo prizadevanje za osveščanje o pravici do življenja. Na dogodku so udeleženci lahko prisluhnili pričevanjem in glasbi, kar je pripomoglo k ustvarjanju posebnega vzdušja.

Na spletni strani Pohoda za življenje pojasnjujejo, da je dogodek največji letni pohod, ki spodbuja veselje do življenja in opozarja na nevarnosti splava. S tem dogodkom želijo javno pokazati, da se zavzemajo za življenje najbolj ranljivih – nerojenih otrok ter njihovih staršev, ki se soočajo s težkimi odločitvami.

Splav v Sloveniji skozi številke

Splav je v Sloveniji dovoljen od leta 1952. Od takrat je po ocenah umrlo več kot 700.000 nerojenih otrok. Po podatkih Pohoda za življenje med 20 in 40 odstotki spočetih otrok v zadnjih 50 letih ni preživelo nosečnosti. Čeprav uradne statistike kažejo na znižanje števila splavov, gibanje opozarja, da je znižanje delno posledica spremembe metodologije štetja ter dejstva, da se čedalje več splavov izvaja s farmacevtskimi sredstvi, ki niso vedno zajeta v statistike.

Podatki na spletni strani Pohoda za življenje še dodatno poudarjajo obseg težave. Tudi če vzamemo zgolj uradne podatke, v povprečni slovenski učilnici med maturanti manjka sedem dijakov, ki so bili splavljeni. Med letošnjimi prvošolci bi bile v vsaki učilnici približno štiri prazne klopi.

Po Mariboru se bo Pohod za življenje nadaljeval naslednji teden v Ljubljani, kjer pričakujejo podobno udeležbo. Namen dogodka ostaja enak – opozoriti na pomen varovanja življenja nerojenih otrok in spodbuditi širšo družbo k razmisleku o tej občutljivi temi. Organizatorji si prizadevajo, da bi s temi dogodki povečali zavedanje o tej problematiki in spodbudili dialog v družbi.

Portal24; Foto: Pixabay/Artturi_Mantysaari

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja